Czyszczenie po zalaniu MacBook

Szybkie naprawy, oryginalne części oraz bezpłatna diagnoza.

Czyszczenie po zalaniu MacBook

Zalany MacBook

Rozlanie wody lub innej substancji na MacBook Air, lub Pro zdarza niestosunkowo często i w krótkim czasie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia naszego komputera.

Pamiętaj, że uszkodzenie MacBook’a przez zalanie automatycznie unieważni naszą gwarancję producenta.

Zalanego MacBook’a najlepiej niezwłocznie po zdarzeniu powierzyć wyspecjalizowanemu w naprawach pogwarancyjnych urządzeń Apple serwisowi, jakim jest NowaSzybka24.

Co należy zrobić, gdy nasz MacBook został zalany?

Natychmiast wyłącz MacBooka uszkodzonego przez wodę. To pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, jeśli rozlałeś wodę na MacBook Air lub Pro. Odłącz go od ładowarki sieciowej, w kolejnym kroku przytrzymaj klawisz zasilania przez pięć sekund i zaczekaj aż wyświetlacz zgaśnie, a komputer zostanie całkowicie wyłączony. Nie naciskaj go ponownie; w przeciwnym razie możesz przypadkowo doprowadzić do ponownego uruchomienia. Jeżeli MacBooka uszkodzonego przez wodę nie można wyłączyć poprzez przytrzymanie przycisku zasilania, oznacza to, że jego klawiatura została trwale uszkodzona.

W celu osuszenia użyj chusteczek pochłaniających rozlaną ciecz i usuń zanieczyszczenia widoczne na powierzchni klawiatury, touchpada i ekranu MacBooka, następnie zamknij pokrywę. W ten sposób skutecznie aktywujesz czujnik snu na poziomie sprzętowym. Gdy płyta główna wykryje sygnał czujnika uśpienia, odetnie zasilanie procesora, ekranu, dysku SSD i większości obwodów pomocniczych.

Pamiętaj, że wewnętrzna bateria MacBooka podtrzymuje zasilanie laptopa w trybie ciągłym, w przypadku jeżeli do jego wyłączenia nie został użyty przycisk zasilania. Aby całkowicie odłączyć zasilanie płyty głównej zalecamy wizytę w naszym serwisie NowaSzybka24.pl. Nasi pracownicy rozkręcą komputer i fizycznie odetną połączenie baterii z płytą komputera. Następnie wykonają pełny proces diagnozy i wstępne czyszczenie MacBook, co znacznie zwiększy szansę na uratowanie komputera przed całkowitym uszkodzeniem.

Czyszczenie MacBooka po zalaniu?

Ze wszystkich sposobów, w jakie możesz uszkodzić MacBooka, jest to prawdopodobnie najtrudniejsze do naprawienia. Uszkodzony przez płyny MacBook ma najczęściej wadliwą płytę główną, czasami w połączeniu z innymi wadliwymi częściami – wyświetlaczem, głośnikami, baterią itp. Oprócz umiejętności naprawczych potrzebna jest rozsądna ocena – które części należy naprawić, które wymienić? Tej oceny dokonują specjaliści z naszego serwisu NowaSzybka24.pl. Zapewniamy przejrzystość i szczegółowość wraz z naszą rekomendacją, czy powinniśmy podjąć próbę naprawy uszkodzonej, ale funkcjonalnej części.

Procedury czyszczenia po zalaniu wymagają znajomości specyfiki laptopów Apple oraz wyjątkowej ostrożności – komponenty tych komputerów są bowiem delikatne. Niezbędny jest też specjalistyczny sprzęt i doświadczona kadra, którym dysponuje nasz serwis NowaSzybka24.pl

Ile się czeka na naprawę w przypadku czyszczenia po zalaniu MacBooka?

Proces czyszczenia jest pracochłonny i wymaga wiele cierpliwości. Zazwyczaj staramy się go przeprowadzić w przeciągu jednego, dwóch dni roboczych. W skrajnych przypadkach może ulec wydłużeniu do maksymalnie pięciu. Większość części użytych do naprawy znajduje się w naszym magazynie dlatego masz gwarancję ekspresowego wykonania większości zleceń.

Osoby korzystające z naprawy wysyłkowej mają gwarancję, że ich MacBook zostanie naprawiony i przygotowany do odesłania niezwłocznie po fizycznym otrzymaniu urządzenia do naszego serwisu, a cała naprawa nie potrwa dłużej niż siedem dni roboczych.

5 powodów dla których klienci nas wybierają

Ekspresowa naprawa

Proste naprawy wykonujemy od ręki. Większość napraw realizujemy w ciągu jednego dnia.

90-dniowa gwarancja

Na części zamienne oraz realizowaną przez nas usługę serwisową udzielamy 90-dniowej gwarancji.

Sprzęt zastępczy

Na czas naprawy w naszym serwisie otrzymasz od nas sprzęt zastępczy, aby pozostać w kontakcie ze światem.

Bezpieczne dane

Twoje dane nie zostaną skasowane podczas naprawy. Są one wyłącznie Twoje i pozostają całkowicie prywatne.

Darmowa diagnoza

Jeśli zaakceptujesz koszty naprawy nie płacisz za diagnozę. W innym przypadku koszt diagnozy to 60 zł.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności