Wymiana klawiatury MacBook

Szybkie naprawy, oryginalne części oraz bezpłatna diagnoza.

Wymiana klawiatury MacBook

Klawiatura w MacBook

Od 2012 roku firma Apple opracowała dwa rodzaje klawiatur dla swoich komputerów MacBook Pro i MacBook Air – jedną z przełącznikami motylkowymi i jedną z przełącznikami nożycowymi. W przypadku klawiatury z przełącznikiem nożycowym klawisze są przymocowane do klawiatury za pomocą dwóch plastikowych elementów, które łączą się ze sobą w kształcie litery X jak nożyczki, stąd nazwa.

Dwa kawałki zatrzaskują się na klawiaturze i klawiszu, a po naciśnięciu oba kawałki zamykają się jak nożyczki. Klawisze nożycowe nie mają tak dużego skoku, jak niektóre inne typy klawiszy, ale mają większy skok niż klawiatura motylkowa, ponieważ po ściśnięciu mechanizmu nożycowego jest więcej miejsca.

Klawiatury motylkowe wykorzystują mechanizm, który zawiera elementy, które współpracują ze sobą jak skrzydła motyla, a nie nakładają się na siebie. Dwie połówki przełącznika motylkowego przyczepiają się do zawiasu pośrodku, a po naciśnięciu obie strony ściskają się bardziej w kształcie litery V lub U. Konstrukcja klawiatury motylkowej, w której dwie połówki każdego przełącznika klawiatury są przymocowane do środkowego zawiasu, zapewnia dużo miejsca, w którym może gromadzić się kurz, zanieczyszczenia i inne cząstki, powodując lepienie mechanizmu i uniemożliwiając jego prawidłowe działanie.

Czy wymiana klawiatury w MacBooku się opłaca?

Uszkodzoną, zalaną, brudną, skorodowaną lub nieprawidłowo działającą klawiaturę można łatwo wymienić na sprawnie działającą. Wymiana klawiatury w Apple MacBook zdecydowanie się opłaca. Koszt wymiany na nową klawiaturę to wydatek około kilkunastu procent wartości nowego sprzętu. Wymiana zużytej lub uszkodzonej klawiatury pozwala na przywrócenie pełnej mobilności i stabilności pracy MacBooka.

Wymiana klawiatury w MacBook, MacBook Air, MacBook Pro

W zależności od rodzaju usterki: kontakt z cieczą czy uszkodzenie mechaniczne nasz serwis NowaSzybka24.pl proponuje wymianę klawiatury na nową lub refabrykowaną. Wymiana klawiatury w MacBook wymaga rozkręcenia laptopa i zastąpienia starej części nową. Procedura wymaga znajomości specyfiki laptopów Apple oraz wyjątkowej ostrożności – komponenty tych komputerów są bowiem bardzo delikatne.  Do prawidłowego procesu przeprowadzenia wymiany klawiatury niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy i profesjonalnego sprzętu, jakim dysponuje nasz pogwarancyjny serwis urządzeń Apple NowaSzybka24.pl.

Ile się czeka na wymianę klawiatury w MacBook, MacBook Air, MacBook Pro?

Większość napraw wykonujemy od ręki w naszym serwisie na ul. Raszyńskiej 21/1,. W pełni wyposażone zaplecze magazynowe, jakim dysponujemy, oraz dostępność części bez konieczności oczekiwania na ich dostawę, daje gwarancję ekspresowego wykonania zleceń. Osoby korzystające z naprawy wysyłkowej mają gwarancję, że ich MacBook zostanie naprawiony i przygotowany do odesłania niezwłocznie po fizycznym otrzymaniu urządzenia do naszego serwisu, a cała naprawa nie potrwa dłużej niż 2-3 dni robocze.

5 powodów dla których klienci nas wybierają

Ekspresowa naprawa

Proste naprawy wykonujemy od ręki. Większość napraw realizujemy w ciągu jednego dnia.

90-dniowa gwarancja

Na części zamienne oraz realizowaną przez nas usługę serwisową udzielamy 90-dniowej gwarancji.

Sprzęt zastępczy

Na czas naprawy w naszym serwisie otrzymasz od nas sprzęt zastępczy, aby pozostać w kontakcie ze światem.

Bezpieczne dane

Twoje dane nie zostaną skasowane podczas naprawy. Są one wyłącznie Twoje i pozostają całkowicie prywatne.

Darmowa diagnoza

Jeśli zaakceptujesz koszty naprawy nie płacisz za diagnozę. W innym przypadku koszt diagnozy to 60 zł.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności