Wymiana matrycy MacBook

Szybkie naprawy, oryginalne części oraz bezpłatna diagnoza.

Wymiana matrycy MacBook

Matryca w MacBook

Współczesne MacBooki wyposażone są w matryce Retina, które zadebiutowały już w 2010 roku. Retina Display to marka używana przez Apple dla serii wyświetlaczy IPS LCD i OLED, które mają większą gęstość pikseli niż tradycyjne wyświetlacze Apple. W praktyce różnica pomiędzy ekranami Retina (MacBook Pro 13/Air 13) a Liquid Retina XDR (MacBook Pro 14/16) polega na zastosowaniu innej technologii wykonania matrycy. Wyświetlacze wykonane w technologii IPS uznaje się za najlepsze w obrębie wszystkich wyświetlaczy LCD LED, ponieważ zapewniają dobre odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia.

Ulepszonym odpowiednikiem zwykłych ekranów Retina są wyświetlacze Liquid Retina XDR, czyli matryce LCD wykonane w technologii IPS, ale z podświetleniem mini-LED. Ekrany mini-LED są też bardziej energooszczędne, co przekłada się na mniejsze zużycie baterii.

Czy wymiana matrycy w MacBooku się opłaca?

Uszkodzenie matrycy w MacBook jest bardzo często występującą usterką, którą można szybko naprawić. Wymiana matrycy w Apple MacBook zdecydowanie się opłaca. Koszt wymiany na nową matrycę to wydatek około kilkunastu procent wartości nowego sprzętu. Wymiana zużytej lub uszkodzonej matrycy pozwala na przywrócenie pełnej mobilności i stabilności pracy MacBooka. Zwykle charakterystycznym objawem usterki matrycy jest ścierająca się powłoka antyrefleksyjna, kolorowe paski na ekranie lub charakterystyczne przebarwienia. Wymiana matrycy MacBook tylko w firmie Nowaszybka24. Sprawdź nas. 

Wymiana matrycy MacBook, MacBook Air, Pro,

W zależności od rodzaju usterki: kontakt z cieczą, uszkodzenie mechaniczne lub starcie powłoki antyrefleksyjnej nasz serwis NowaSzybka24.pl proponuje wymianę samej matrycy przy zachowaniu górnej pokrywy, montaż nowego, oryginalnego skrzydła lub oryginalnego skrzydła z demontażu, a także usunięcie powłoki antyrefleksyjnej. Wymiana matrycy w MacBook lub całego ekranu wymaga rozkręcenia laptopa i zastąpienia starej części nową. Procedura wymaga znajomości specyfiki laptopów Apple oraz wyjątkowej ostrożności – komponenty tych komputerów są bowiem delikatne. Niezbędny jest też specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje nasz serwis NowaSzybka24.pl

Ile się czeka na wymianę matrycy w MacBooku?

Wymiany matrycydokonujemy w większości przypadków w przeciągu dwóch dni roboczych w naszym serwisie na ul. Raszyńskiej 21/1, zdarzają się jednak przypadki że proces naprawy może się wydłużyć do czterech dni. W pełni wyposażone zaplecze magazynowe, jakim dysponujemy, oraz dostępność części bez konieczności oczekiwania na ich dostawę, daje gwarancję szybkiego wykonania zleceń. Osoby korzystające z naprawy wysyłkowej mają gwarancję, że ich MacBook zostanie naprawiony i przygotowany do odesłania niezwłocznie po fizycznym otrzymaniu urządzenia do naszego serwisu, a cała naprawa nie potrwa dłużej niż siedem dni roboczych.

5 powodów dla których klienci nas wybierają

Ekspresowa naprawa

Proste naprawy wykonujemy od ręki. Większość napraw realizujemy w ciągu jednego dnia.

90-dniowa gwarancja

Na części zamienne oraz realizowaną przez nas usługę serwisową udzielamy 90-dniowej gwarancji.

Sprzęt zastępczy

Na czas naprawy w naszym serwisie otrzymasz od nas sprzęt zastępczy, aby pozostać w kontakcie ze światem.

Bezpieczne dane

Twoje dane nie zostaną skasowane podczas naprawy. Są one wyłącznie Twoje i pozostają całkowicie prywatne.

Darmowa diagnoza

Jeśli zaakceptujesz koszty naprawy nie płacisz za diagnozę. W innym przypadku koszt diagnozy to 60 zł.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności