Wymiana baterii MacBook

Szybkie naprawy, oryginalne części oraz bezpłatna diagnoza.

Wymiana baterii MacBook

Bateria w MacBook

Modele MacBook, MacBook Air i MacBook Pro są wyposażone w baterie litowo-polimerowe, które zapewniają maksymalną wydajność, zajmując przy tym niewiele miejsca. Co ważne, czas pracy baterii MacBooka zależy od jego konfiguracji i sposobu używania, co określone jest w zaleceniach producenta. Zauważalny spadek pojemności obserwujemy zazwyczaj po 3-4 latach od zakupu.
Wymiana baterii MacBook we wszystkich modelach Apple MacBook zalecana jest po przekroczeniu ok 1000 cykli ładowań. Liczba ta to suma pełnych i częściowych cykli rozładowania w ciągu całego okresu eksploatacji baterii. Ta liczba różni się nieznacznie w zależności od modelu. Bateria została zaprojektowana tak, aby zachować do 80% pierwotnej pojemności przy maksymalnej liczbie cykli ładowania. Po jej przekroczeniu wydajność baterii spada, a czas jej pracy ulega znacznemu skróceniu. W skrajnych przypadkach dochodzi do całkowitego uszkodzenia akumulatora, co uniemożliwia korzystanie z urządzenia. 

Dlatego, gdy bateria w Apple MacBook przejdzie zalecaną liczbę cykli ładowania, zaleca się jej wymianę w celu utrzymania najlepszej kondycji komputera. Nowsze modele posiadają wbudowane baterie, których samodzielna lub nieprofesjonalna wymiana może spowodować nieodwracalne uszkodzenie sprzętu.

Czy wymiana baterii w MacBook się opłaca?

Wymiana baterii w Apple MacBook zdecydowanie się opłaca. Koszt wymiany na nową baterię to wydatek około kilkunastu procent wartości nowego sprzętu. Wymiana zużytej baterii pozwala na przywrócenie pełnej mobilności i stabilności pracy MacBooka.

Wymiana baterii w MacBook Air

MacBooki Apple Air gwarantują długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wygodę z użytkowania. Bateria w Apple MacBook Air pozwala na przynajmniej kilka godzin używania laptopa bez konieczności jego ponownego naładowania. W trakcie procesu użytkowania bateria traci jednak swoją żywotność, a czas używania sprzętu zaczyna się skracać.

Dlatego wymiana baterii MacBook Air zalecana jest po przekroczeniu 1000 cykli ładowań. Nowaszybka24.pl gwarantuje profesjonalną, ekspresową wymianę baterii w MacBook Air. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wykwalifikowanym pracownikom i wykorzystaniu wyłącznie certyfikowanych przez producenta części, nasi klienci mają pewność, że ich sprzęt trafił w najlepsze ręce.

Wymiana baterii MacBook Pro

Bateria w MacBook Pro po pełnym naładowaniu pozwala na kilka godzin ciągłej pracy. Jej parametry i konstrukcja są podobne do tych, jakie zastosowano modelu Apple MacBook Air. Od swojego poprzednika różni się pojemnością, która jest o 15% większa i pozwala na wydłużenie czasu pracy o ok 2 godziny, a także posiada funkcję szybkiego ładowania, która sprawia, że model Pro osiąga poziom pełnego naładowania dwukrotnie szybciej niż model Air.

Niezależnie od wprowadzonych udoskonaleń, gdy bateria w MacBook Pro przekroczy 1000 cykli ładowań, zaleca się jej wymianę w celu utrzymania wydajności. Nowaszybka24.pl realizuje naprawy wyłącznie przy użyciu najwyższej jakości części rekomendowanych i certyfikowanych przez producenta oraz gwarantuje, że po naprawie urządzenie wróci do stanu, jaki miało zaraz po zakupie.

Wymiana baterii MacBook Retina

Bateria w Macbook Retina to jedna z najczęściej wymienianych części zamiennych w tym modelu. Częste ładowanie akumulatora powoduje zużycie zastosowanych w niej ogniw litowo-jonowych przez co zmniejsza się ich pojemność, a nadmierne jej zużycie może doprowadzić do spuchnięcia i trwałego uszkodzenia innych podzespołów komputera. Wymiana jest skomplikowana i wymaga specjalistycznego zaplecza serwisowego. W przypadku tego modelu bateria jest przyklejona bezpośrednio do obudowy komputera i aby ją wymienić należy wymontować płytę główną. Dalszy etap wymiany nie przysparza już tylu problemów i wygląda podobnie jak w przypadku modeli MackBook Pro i Macbook Air.

Ile czeka się na wymianę baterii w MacBooku?

Większość napraw wykonujemy od ręki w naszym serwisie na ul. Raszyńskiej 21/1. W pełni wyposażone zaplecze magazynowe, jakim dysponujemy, oraz dostępność części bez konieczności oczekiwania na ich dostawę, daje gwarancję ekspresowego wykonania zleceń. Osoby korzystające z naprawy wysyłkowej mają gwarancję, że ich telefon zostanie naprawiony i przygotowany do odesłania niezwłocznie po fizycznym otrzymaniu urządzenia do naszego serwisu, a cała naprawa nie potrwa dłużej niż 2-3 dni robocze.

5 powodów dla których klienci nas wybierają

Ekspresowa naprawa

Proste naprawy wykonujemy od ręki. Większość napraw realizujemy w ciągu jednego dnia.

90-dniowa gwarancja

Na części zamienne oraz realizowaną przez nas usługę serwisową udzielamy 90-dniowej gwarancji.

Sprzęt zastępczy

Na czas naprawy w naszym serwisie otrzymasz od nas sprzęt zastępczy, aby pozostać w kontakcie ze światem.

Bezpieczne dane

Twoje dane nie zostaną skasowane podczas naprawy. Są one wyłącznie Twoje i pozostają całkowicie prywatne.

Darmowa diagnoza

Jeśli zaakceptujesz koszty naprawy nie płacisz za diagnozę. W innym przypadku koszt diagnozy to 60 zł.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności