Aktualności

Zapraszamy do czytania

Przywrócenie telefonu iPhone do ustawień fabrycznych często ma miejsce wtedy gdy np. wystąpiły jakieś błędy których nie można w łatwy sposób usunąć bądź np. gdy chcemy sprzedać iPhone w celu usunięcia znajdującej się zawartości. 

Podpowiadamy jak w łatwy sposób przywrócić do ustawień fabrycznych iPhone.

1. Przed przywróceniem Iphone do ustawień fabrycznych zrób kopię zapasową tzw. backup

Kopię warto wykonywać regularnie, bo nigdy nie wiadomo kiedy telefon może ulec awarii, a w przypadku przywrócenie iPhone do ustawień fabrycznych, cała zawartość zostanie utracona. Wszytkie zdjęcia, kontakty itp. będa nie do odzyskania dlatego też przed przystąpieniem do zrestartowania telefonu zrób kopię, dzięki temu nie stracisz ważnych danych.

Kopię możesz zrobić na dwa sposoby:

  • umieścić ją w chmurze, a następnie pobrać zapisane dane na urządzenie
  • jak również możesz przenieść wszystkie ważne materiały ze swojego iPhona na komputer

2. Gdy backup jest już zrobiony można teraz przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych

Przejdź do Ustawień w swoim telefonie i wybierz w Ogólne > Przenieś zawartość lub wyzeruj iPhone’a > Wyzeruj.

Następnie mamy do wyboru:

  • Wszystkie ustawienia: Powoduje to wymazanie  bądź wyzerowanie do wartości domyślnych wszystkich ustawień, w tym ustawień sieci, słownika klawiatury, ustawień lokalizacji i prywatności oraz kart używanych w Apple Pay. Żadne dane ani multimedia nie są usuwane.
  • Ustawienia sieciowe: Usuwane są wszystkie ustawienia sieciowe. Oprócz tego nazwa urządzenia wprowadzona w Ustawieniach (Ogólne > To urządzenie) jest zmieniana na „iPhone”, a certyfikaty ręcznie oznaczone jako zaufane (na przykład certyfikaty różnych witryn) są oznaczane jako niezaufane.

Zwróć również uwagę na to, że może zostać także wyłączony roaming danych w sieci komórkowej.

Po wyzerowaniu ustawień sieciowych usunięte zostają poprzednio używane sieci oraz ustawienia VPN, które nie zostały zainstalowane przez profil konfiguracji lub serwer zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). Sieć Wi‑Fi zostanie wyłączona i ponownie włączona, powodując rozłączenie z dotychczasową siecią. Sieć Wi‑Fi oraz opcja Pytaj, czy łączyć pozostają włączone.

Aby usunąć ustawienia VPN zainstalowane przez profil konfiguracji, przejdź do Ustawień i stuknij w Ogólne > Profile i urządzenia zarządzane, zaznacz profil, a następnie stuknij w Usuń profil. Powoduje to również usunięcie innych ustawień i kont profilu. Zobacz: Instalowanie lub usuwanie profilów konfiguracji na iPhonie w tym podręczniku.

Aby usunąć ustawienia sieci zainstalowane przez usługę MDM, przejdź do Ustawień i stuknij w Ogólne > Profile i urządzenia zarządzane, zaznacz usługę, a następnie stuknij w Usuń zarządzanie. Powoduje to również usunięcie innych ustawień i certyfikatów dostarczanych przez serwer MDM. Zapoznaj się z rozdziałem „Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM)” dokumentu iOS.

  • Słownik klawiatury: Wyrazy dodaje się do słownika klawiatury przez odrzucanie propozycji, które iPhone podaje w trakcie pisania. Wyzerowanie słownika klawiatury oznacza usunięcie tylko dodanych w ten sposób słów.
  • Ekran początkowy: Przywraca pierwotne rozmieszczenie aplikacji dostarczanych z urządzeniem na ekranie początkowym.
  • Dane lokalizacji/prywatności: Przywraca ustawienia domyślne usług lokalizacji i ustawień prywatności.

3. Jak wymazać zawartość z iPhone

Przejdź do Ustawień i stuknij w Ogólne > Przenieś zawartość lub wyzeruj iPhone’a.

Jeśli wymazujesz zawartość z iPhonea, ponieważ zastępujesz go nowym modelem, który masz przy sobie, możesz użyć dodatkowego miejsca w iCloud, aby przenieść swoje aplikacje i dane na nowe urządzenie. Stuknij w Zaczynamy, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a następnie wróć do Ustawień i stuknij w Ogólne > Przenieś zawartość lub wyzeruj iPhone’a.

Stuknij w Wymaż zawartość i ustawienia.

Po ponownym uruchomieniu iPhone nie zawiera już żadnej zawartości ani ustawień. Możesz skonfigurować go jako nowego lub odtworzyć z backupu. 

 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności