Aktualności

Zapraszamy do czytania

W przypadku gdy w urządzeniu pękła jedynie szybka, a wyświetlacz i ekran dotykowy działają poprawnie, wymieniamy jedynie uszkodzony element, czyli samą zbitą szybkę. Sprawdź jak to wygląda i jakie są takiej właśnie koszty.

W poniższym artykule podpowiemy, czy można wymienić uszkodzoną szybkę, jakie to są koszty i czy uszkodzona szybka to to samo, co uszkodzony wyświetlacz. Zapraszamy do zapoznania się artykułem.

Wymiana szybki, a wymiana wyświetlacza.

Różnice pomiędzy wymianą ekranu, a wymianą szybki są takie, że przy wymianie ekranu trzeba wymienić cały modułu wyświetlacza, czyli: ekran, dotyk i szybkę szybka ochronną. Przy wymianie szybki następuje wymiana uszkodzonej części zbitej szybki.

Nie powinno się zwlekać z wymianą uszkodzonej szybki w telefonie. Dlaczego? Ponieważ korzystanie z telefonu w takiej sytuacji może doprowadzić do dalszych uszkodzeń, a konkretnie do awarii wyświetlacza, co wiązać się wtedy będzie z jeszcze większymi kosztami naprawy.

Jak najbardziej można wymienić szybkę w telefonie

Uszkodzenie lub zbicie szybki nie zawsze wiąże się z wymianą całego modułu wyświetlacza. Moduł wyświetlacza np. w iPhone podobnie, jak w innych modelach smartphonów, składa się z kilku elementów. Jeżeli ekran telefonu będzie pęknięty, ale obraz wyświetla się prawidłowo i urządzenie poprawnie reaguje na dotyk, oznacza to, że uszkodzeniu uległa tylko szybka.

Proces wymiany wymiany jest skomplikowany, wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, odpowiedniego zaplecza serwisowego oraz umiejętności. Bez odpowiedniego sprzętu, w warunkach domowych nie ma możliwości, aby przeprowadzić go poprawnie. Koszty napraw wymiany szybki zależą od modelu telefonu i np. iPhone zaczyna się od kwoty 129,00 zł (w modelu iPhone 5c), jesli chcesz poznać pełny cennik odwiedź zakładkę "Cennik - wymiana szybki iPhone".

Czy wymiana szybki zawsze się opłaca?

Nie zawsze. Jeśli szybka wymieniana miałby być w telefonie który nie był drogi, tutaj lepiej przemyśleć zakup nowego telefonu niż jego naprawę. Cena wymiany samej szybki w przypadku niedrogich modeli jest po prostu nieopłacalna. Aby łatwiej było nam podjąć decyzję czy zdecydować się na naprawę i wymianę szybki czy nie, będzie porównanie parametrów tj. średnia cena rynkowa, ogólny wygląd telefonu, data zakupu. Jeśli telefon nie był użytkowany długo, a jego cena rynkowa jest stała i nie spada - warto wtedy przemyśleć naprawę, bo będzie to tańsze rozwiązanie niż zakup nowego aparatu.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności